skip navigation

Zero Gravity Prep Classic

Nov. 30 - Dec 2

Providence, RI

St. Andrew's School

Friday, November 30th
  1:30pm Springfield Commonwealth (MA) vs. Ridley College (CAN) – Sage Gym
  1:30pm Knox School (NY) vs. TRC Academy (CAN) – Jones Gym
  3:00pm Master’s (CT) vs. Cushing Academy (MA) – Sage Gym
  3:00pm New York International Academy (NY) vs. London Basketball Academy (CAN) – Jones Gym
  4:30pm Worcester Academy (MA) vs. South Kent (CT) – Sage Gym
  4:30pm IMG Academy (FL) vs. Mt. Zion Prep (MD) – Jones Gym
  6:00pm Vaughn Secondary School (CAN) vs. Bridgton Academy (ME) – Sage Gym
  6:00pm Putnam Science Academy (CT) vs. Thornlea Secondary School (CAN) – Jones Gym
  7:30pm Southwest Basketball Academy (CAN) s. Rocky Hill (RI) – Sage Gym
  7:30pm Nobles (MA) vs. Suffield Academy (CT) – Jones Gym
  9:00pm Dexter (MA) vs. Lee Academy (ME) – Sage Gym
  9:00pm Rise Academy (PA) vs. Capital Prep Harbor (CT) – Jones Gym

Saturday, December 1st
  9:00am TRC Academy (CAN) vs. Capital Prep Harbor (CT) – Sage Gym
  10:20am Lee Academy (ME) vs. Knox School (NY) – Jones Gym
  10:30am IMG Academy (FL) vs. London Basketball Academy (CAN) – Sage Gym 
  11:40am Mt. Zion (MD) vs. Vaughan Secondary School (ON) – Jones Gym
  12:00pm Cushing Academy (MA) vs. Bridgton Academy (ME) – Sage Gym
  1:00pm Gould Academy (ME) vs. Master’s (CT) – Jones Gym
  1:30pm Brimmer & May (MA) vs. Rivers (MA) – Sage Gym
  2:20pm Beaver Country Day (MA) vs. Canterbury (CT) – Jones Gym
  3:00pm New Hampton (NH) vs. St. Andrew’s (RI) – Sage Gym
  3:40pm Brooks (MA) vs. Hamden Hall (CT) – Jones Gym
  4:30pm Ridley College (CAN) vs. Northfield Mount Hermon (MA) – Sage Gym
  5:00pm St. Mark’s (MA) vs. Rise Academy (PA) – Jones Gym
  6:00pm Putnam Science Academy *varsity* (CT) vs. Lawrence Academy (MA) – Sage Gym
  6:20pm Phillips Andover (MA) vs. St. George’s (RI) – Jones Gym
  7:30pm Putnam Science Academy (CT) vs. Winchendon (MA) – Sage Gym
  7:40pm Wilbraham & Monson (MA) vs. Cheshire Academy (CT) – Jones Gym
  9:00pm Southwest Basketball Academy (CAN) vs. Our Savior Lutheran (NY) – Sage Gym
  9:00pm St. Luke’s (CT) vs. Lee Academy (ME) – Jones Gym

Sunday, December 2nd
  9:00am Cheshire Academy (CT) vs. Gould Academy (ME) – Sage Gym
  9:00am Putnam Science Academy *varsity* (CT) vs. TRC Academy – Jones Gym
  10:30am Thornlea Secondary School (CAN) vs. Brimmer & May (MA) – Sage Gym
  10:30am Southwest Basketball Academy (CAN) vs. TBA – Jones Gym
  12:00pm South Kent (CT) vs. Cushing Academy (MA) – Sage Gym
  12:00pm Our Savior Lutheran (NY) vs. Winchendon (MA) – Jones Gym
  1:30pm Northfield Mount Hermon (MA) vs. Lee Academy (ME) – Sage Gym
  1:30pm Knox School (NY) vs. Mt. Zion (MD) – Jones Gym
  3:00pm Tabor Academy (MA) vs. Loomis Chaffee (CT) – Sage Gym
  3:00pm Rise Academy vs. Planet Athlete – Jones Gym
  4:30pm Dexter (MA) vs. Ridley College (CAN) – Sage Gym
  4:30pm Vaughn Secondary School (CAN) vs. London Basketball Academy (CAN) – Jones Gym
  6:00pm St. Andrew’s (RI) vs. St. Mark’s (MA) – Sage Gym

News/Video:

PrepCircuit Prep Circuit 🎓 PrepCircuit